» چرا نباید از هاست های رایگان استفاده کنیم؟ضربان آی تی | اخبار و آموزش در تکنولوژی و IT

تبلیغات بسیار زیادی برای هاست های رایگان دیده میشود و افرادی به اشتباه وسوسه میشوندو  به این سرویس های هاست رایگان اعتماد میکنند.

فکر داشتن هاست رایگان وسوسه کننده است.  و در اینترنت پر از شرکت‌هایی است که هاست رایگان حتی مخصوص وردپرس ارائه میدهند. احتمالا شما هم در فکر استفاده از هاست رایگان هستید اگر هاست رایگان مناسب است پس چرا بقیه برای  هاست هزینه های بسیار زیادی میکنند و از هاست های رایگان استفاده نمی‌کنند ؟ در این مقاله ما 36 دلیل بر اینکه هاست رایگان ایده بدی است میپردازیم و هدف ما از این مقاله اگاه سازی و انتخاب درست در سرویس هاستینگ است .

 

چرا نباید از هاست رایگان استفاده کنیم؟

مبتدیانی که تازه با وردپرس اشنا شده  اند و قصد راه اندازی سایت با وردپرس را دارند میخواهند که هزینه ای پرداخت نکنند و یا تا انجایی که امکان دارد هزینه کمتری پرداخت کنند. با سرچ در گوگل با شرکت های بسیاری برخورد میکنید که سرویس هاست رایگان ارائه میدهند و فکر داشتن وبسایت رایگان و بدون هیچ هزینه ای وسوسه برانگیز است.  اما مشکلی که وجود دارد هاست رایگان محدودیت هایی دارد که به سادگی رفع نمیشود.

یکی از این مشکلات سرعت کم است و تا حدی باعث کندی میشود که دیگر وبسایت شما به درستی بارگذاری نخواهد شد . مشکل بعدی پشتیبانی هست و…

اگر شما یا دوست‌تان در حال فکر کردن به کسب یک وب سایت رایگان هستید، حالا دیگر صبر کنید.

و این ۳۶ دلیل را بخوانید که چرا وب سایت‌های رایگان همیشه یک ایده بد هستند.

 یک :وب سایت های بسیار کند

وبسایت های رایگان بسیار کند هستند و به سئو سایت اسیب میرسانند
اغلب سایت‌های میزبان وب سایت‌های رایگان صدها وب سایت را به اشتراک می‌گذارند در همان سرور و این باعث کندی وب سایت میشود.  کندی سایت باعث میشود کاربر تا بارگذاری کامل انتظار نکشد و به سایت دیگری مراجعه کنید و همین باعث میشود که شما مخاطب جذب نکنید و وبسایتتان رشد نخواهد کد.

دو :آدرس سایت غیر حرفه ای

داشتن یک آدرس وب سایت مانند mysmallbusiness.Freewebsite.com به نظر نمی رسد حرفه ای باشد. بازدید کنندگان وب سایت شما و مشتریان بالقوه می توانند آن را بسیار جدی بگیرند تا وب سایت شما را به طور جدی مورد توجه قرار دهند، حتی اگر نام دامنه مناسب نداشته باشید. ساب دامنه برای کاربران اصلا جالب نیست و همیشه ان را فراموش میکنند و برای ورود به سایت شما مجبور به جستجو نام تجاری شما در گوگل میشوند.

و موقعی که بخواید از این شرکت ها دامنه اختصاصی دریافت کنید باید هزینه زیادی بپردازید.

سه : سرویس ازمایشی واقعا رایگان نیست!

بسیاری از این خدمات وب سایت رایگان اغلب محدودیت  دارند. بعد از مدتی از شما خواسته می شود که برای آن سرویس ها هزینه پرداخت کنید. در اغلب موارد، این قیمت معمولا بیشتر از سرویس های میزبانی وردپرس است! و برای دسترسی به اطلاعاتتان باید هزینه بسیار زیادی بپردازید!

چهار : هزینه های پنهان

این میزبان های وب سایت های رایگان نیز مانند هر کسب‌وکار دیگری نیاز به کسب درآمد دارند. برخی از آن‌ها کاربران خود را برای خدمات اضافی مانند میزبانی تصویر، حساب‌های ایمیل، دسترسی FTP، انتقال وب سایت و غیره مجبور به پرداخت هزینه میکنند.

پنج: انها میتوانند دسترسی به داده ها را محدود کنند!

بسیاری از کاربرانی که با وب سایت مجانی شروع به کار می‌کنند و سپس می‌خواهند به یک سرویس دیگر حرکت کنند، پیدا کردن داده‌های وب سایت آن‌ها غیر ممکن است. این ارایه دهندگان خدمات هیچ ابزاری را ارایه نمی‌دهند تا به راحتی شما بتوانید داده های خود را انتقال بدید. کاربران به مشاوران freelancers اجازه می‌دهند که به صورت دستی محتوای خود را صادر کنند که می‌تواند برای شما هزینه داشته باشد.

شش : تبلیغات بی ربط و هرز در وبسایت شما!

اکثر این خدمات وب سایت رایگان توسط تبلیغات پشتیبانی می شوند. شما محتوا را ایجاد می کنید و وب سایت خود را می سازید، اما نمیخواهید تبلیغ کنید اما میزبان های وب سایت رایگان خودشان در وب سایت شما تبلیغات قرار میدهند که فاجعه است!

هفت: انها میتوانند وبسایت شمارا مسدود کنند؟

شرایط و ضوابط این سرویس ها به وضوح بیان می کنند که می توانند وبسایت شما  را در هر زمان خاموش کنند بدون این که دلیلی برای شما ارائه دهند. اگر آنها یک وب سایت را خاموش کنند، معمولا راهی برای ذخیره محتوا ندارند.

هشت: این شرکت ها هر زمان که بخواهند میتوانند نا پدید شوند!

در هر زمان، شرکت وب سایت رایگان می‌تواند تصمیم بگیرد که کسب‌وکار خود را جمع کنند  وبروند. آن‌ها به سادگی سرورهای خود را خاموش خواهند کرد و شما وب سایت خود و تمام داده‌ها را از دست خواهید داد. شرایط خدمات آن‌ها اجازه اینکار را به انها میدهد

نه : ممکن است ادرس سایت خودرا از دست بدهید

اگر تصمیم بگیرند که سرویس خود را ببندند یا وب سایت شما را تعطیل کنند ، آدرس وب خود را از دست خواهید داد. اغلب اوقات یک subdomain مربوط به وب سایت شما است. شما نمی‌توانید آن نشانی را تکرار کنید و یا کاربران را به سایت جدید تان هدایت کنید.

ده: انها میتوانند اطلاعات شما را بفروشند

به یاد داشته باشید که این خدمات باید به گونه‌ای پول بگیرند تا در کسب‌وکار باقی بمانند. یک قاعده خوب این است که اگر شما هزینه آن را پرداخت نکنید، پس خودتان و اطلاعاتتان محصول آن هستید.

این شرکت‌ها راه‌های دیگری برای کسب درآمد از قبیل فروش آدرس ایمیل، اطلاعات شخصی و آدرس وب سایت تان به شرکت‌های دیگر پیدا می‌کنند.

یازده: هیچ ابزار جدیدی را نمیتوانید به سایت اضافه کنید!

بر خلاف یک سرویس میزبانی وب واقعی، این شرکت‌ها ابزار و خدمات بسیار محدودی را به کاربران خود ارایه می‌کنند. با استفاده از این ابزارها، وب سایتی که ایجاد خواهید کرد ،  غیرحرفه‌ای خواهد بود.

دوازده : بدون وردپرس

بسیاری از این سرویس های رایگان اجازه نمی دهند شما وردپرس را در وب سایت رایگان خود نصب کنید. و سرویس های انها از وردپرس پشتیبانی نمیکنند.

سیزده : وردپرس محدود

حتی اگر آنها به شما اجازه میزبانی وردپرس را بدهند، سرورهایشان به سادگی قادر به اجرای آن نیستند. شما با اشتباهات زیادی روبرو خواهید شد و تجربه ی وردپرسی شما را خراب می کند.

چهارده: توزیع بدافزار

سرویس‌های وب سایت رایگان برای توزیع malware مشهور هستند. این می‌تواند ناشی از امنیت ضعیف آن‌ها باشد ، و یا این کار را می توان برای منافع مالی انجام داد. در هر دو مورد، به شهرت وب سایت شما و SEO لطمه می‌زند.

پانزده: ممکن است بخشی از یک مزرعه لینک شوید

دلیل اینکه چرا این سرویس‌ها ناپدید می‌شوند و سپس دوباره ظاهر می‌شوند این است که سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های غیر اخلاقی پول تولید کنند. مراکز لینک یکی از فعالیت‌هایی است که هزاران صفحه ایجاد شده توسط کاربران خود را به spammers ، مواد مخدر تقلبی و سایت‌های قمار، حقه‌های آنلاین و غیره می‌فروشند.

شانزده : پهنای باند محدود

پهنای باند مقدار داده منتقل‌شده از سرور به مرورگر کاربر است. این سیستم هزینه دارد و اغلب وب سایت‌های رایگان دارای کلاه‌های باند بسیار محدودی هستند.

هفده: فضای ذخیره سازی کم

شرکت های وب سایت رایگان صدها وب سایت را با سرور های مشابه و هارد دیسک ها میزبانی می کنند. آنها معمولا برای ذخیره اطلاعات شما ذخیره سازی بسیار محدودی می کنند. هنگامی که شما به این حد می رسید، اغلب خواسته می شود که برای ذخیره سازی بیشترپول پرداخت کنید.

هجده:اسیب پذیر شدن

به خاطر امنیت ضعیف، وب سایت‌های رایگان آسیب پذیر هستند.اگر سایت شما هک شده باشد، گرفتن آن بسیار دشوار خواهد بود زیرا این شرکت‌ها دسترسی بسیار محدودی به فایل‌های و داده‌های به شما می‌دهند.

نوزده: تنها سایت‌های HTML با تعداد محدودی صفحات

برخی از این وب سایت رایگان فقط تعداد محدودی صفحات وب سایت شما را ارائه می‌کنند. اگر می‌خواهید صفحات بیشتری اضافه کنید، باید هزینه پرداخت کنید.

بیست: اعتبار کم در میان کاربران

زمانی که سایت شما میزبان یک سرویس رایگان است، کاربران شما کم‌تر تمایل به اعتماد به آن دارند. اگر کاربران به اشتراک گذاری اطلاعات خود راحت نباشند، تمام هدف شما ایجاد یک وب سایت خواهد بود.

 بیست و یک : انتخاب طراحی با مسئولیت محدود

بر خلاف  میزبانی سایت خودر  که در آن می‌توانید از هزاران موضوع WordPress را انتخاب کنید، وب سایت‌های رایگان تنها تعداد معدودی از الگوهای طراحی ضعیف را ارائه می‌دهند. شما نمی‌توانید از طرح‌های خودتان استفاده کنید و یا از هر طرح دیگری از وب استفاده کنید.

بیست و دو: نه کمک و نه خدمات مشتری

این وب سایت‌های رایگان هیچ کمکی به کاربران ارائه نمی‌کنند. شما باید سایت خود را با کمک بسیار محدود و ارائه مستندات ضعیف راه‌اندازی کنید.

بیست و سه : اجرای تبلیغات ممنوع!

با اینکه شرکت وب سایت رایگان شما آگهی‌های خود را در وب سایت شما اجرا می‌کند، آن‌ها به شما اجازه نمی‌دهند آگهی‌های تبلیغاتی را اجرا کنید یا از وب سایت خود پول بگیرید. شما نمی‌توانید لینک وابسته را اضافه کرده و یا Google Adsense را به وب سایت خود اضافه کنید.

بیست و چهار: هیچ بک اپی وجود ندارد!

هیچ مفهوم حمایت از اطلاعات در وبسایت های رایگان وجود ندارد! آن‌ها اطلاعات شما را پشتیبانی نمی‌کنند و اگر چیز بدی برای سایت شما اتفاق بیفتد، هیچ راهی برای بازیابی داده‌های شما وجود ندارد.

بیست و پنج : از شر انها به راحتی نمیتوانید خلاص شوید!

شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌کنند اغلب از محتوای ایجاد شده توسط کاربرانی مانند شما پول بدست می‌آورند. آن‌ها به عمد آن را برای حذف وب سایت خود برای شما دشوار می‌کنند. این به این معنی است که وب سایت شما بر روی سرورهای آن‌ها باقی خواهد ماند و شما راه سختی را برای حذف آن خواهید داشت.

بیست و شش : آمار و تجزیه و تحلیل‌های خوب را از دست میدهید!

با یک شرکت میزبان خوب، می‌توانید آمار رایگان در مورد بازدیدکنندگان سایت خود دریافت کنید. شما حتی می‌توانید گوگل Analytics یا هر counters دیگر را نصب کنید. در وب سایت‌های آزاد، آن‌ها به شما اجازه نمی‌دهند که Google Analytics را اضافه کنید چون آن‌ها کد تحلیلی خود را بر روی وب سایت شما اجرا می‌کنند.

بیست و هفت : فروش ادرس ایمیل شما!

به یاد داشته باشید که این شرکت‌ها باید هزینه‌های خود را با استفاده از روش‌های جایگزین پوشش دهند. آن‌ها به طور مداوم با پیشنهادها ویژه‌ای به شما ایمیل می‌زنند. لازم به ذکر نیست که آن‌ها می‌توانند آدرس ایمیل تان را به سایر شرکت‌های بازاریابی نیز بفروشند.

بیست و هشت :کنترل سخت با موبایل

شما نمی‌توانید وب سایت خود را از دستگاه‌های تلفن همراه خود به روز رسانی کنید. شرکت‌های وب سایت آزاد اغلب dashboards خود را برای کامپیوتر طراحی می‌کنند.

 بیست و نه : واکنش پذیر نبودن

اغلب شرکت‌های وب سایت دارای طراحی‌های وب سایت هستند که بسیار قدیمی هستند و بر روی تلفن‌های همراه کار نمی‌کنند. کاربران تلفن همراه بخش قابل‌توجهی از ترافیک اینترنت را ایجاد می‌کنند. با نداشتن یک طرح واکنشی، تمام این کاربران را از دست خواهید داد.

سی:  ایمیل غیر حرفه ای

نمی‌توانید حساب‌های پست الکترونیکی را با نام دامنه خود ایجاد کنید. این به این معنی است که شما باید از حساب gmail و یا hotmail ایمیل تان استفاده کنید که بسیار حرفه‌ای به نظر نمی‌رسد.

 سی و یک : هیچ فرم تماسی یا ارسال ایمیل نیست!

هر وب سایت در اینترنت به فرم ارتباط خوبی نیاز دارد. این وب سایت رایگان هیچ راهی برای افزودن فرم‌های ارتباط سفارشی ندارند. همچنین شما نمی‌توانید ایمیل دریافت کنید که براساس فرم ضعیف شکل‌گرفته توسط خودشان دریافت می‌شود.

 سی و  دو :محدودیت برای اپلود

با توجه به شرکت‌های میزبان، شما می‌توانید فایل‌های نامحدودی را به سایت خود با استفاده از یک مشتری FTP یا uploader مدیا در WordPress آپلود کنید. شرکت‌های وب سایت رایگان تنها یک رابط مبتنی بر وب را به شما ارائه می‌کنند که در آن می‌توانید یک فایل را در یک زمان آپلود کنید.

 سی و سه : راهی برای تغییر جهت مسیرها وجود ندارد

با WordPress شما می‌توانید تغییر مسیر را به روش‌های مختلف تغییر دهید. این راهی بسیار مفید برای حفظ امتیازات SEO است. با وب سایت‌های آزاد، شما نمی‌توانید هر نوع تغییر جهت را راه‌اندازی کنید. حتی اگر بعدا به یک سرویس پرداخت پول بروید، دیگر قادر نخواهید بود کاربران را از وب سایت آزاد خود هدایت کنید.

 سی و چهار : زمان سرمایه‌گذاری بر روی وب سایت رایگان غیرعاقلانه است

اگر قصد جدی برای ساختن چیزی در وب داشته باشید، هرگز نباید با یک وب سایت رایگان شروع کنید. همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، آن‌ها غیرقابل‌اعتماد، ناامن، سخت، و به شدت گزینه‌های رشد شما را محدود می‌کنند.

 سی و پنج :حتی برای تمرین.

وب سایت‌های  رایگان وحشتناک هستند، حتی اگر بخواهید تمرین کنید.

گزینه‌های جایگزین خوب برای یک وب سایت آزاد چیست؟

بهترین گزینه برای یک وب سایت رایگان یک وب سایت پولی است. سرویس‌های میزبانی زیادی وجود دارند که هاست باکیفیتی برای WordPress را با هزینه‌های بسیار پایین عرضه می‌کنند. یکی از آنها سه سوت هاست هست که باتوجه به ارزان بودن سرویسهایش یکی از پرسرعت ترین و بهترین هاستهای ایران را دارا است.

فرزاد شیرکوند

او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. علاقه زیادی به وردپرس دارد؛ او یکی از بنیان گذار ضربان آی تی است. وی چند سالی است در زمینه وردپرس و whmcs فعالیت می کند و درحال یادگیری زبان پایتون می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید.
5 / 5.00
[ 1 رای ]
بازدید : - بار دسته بندی : آموزش ، ترفند ، کاربردی ، مقاله ، هاست ، وبمستری ، وردپرس تاريخ : 22 فوریه 2019 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • از ارسال نظرات که توهین به شخص یا رسانه و به سایت مثله آی تی است جدا خودداری کنید.
    • دیدگاهی که غیر از زبان فارسی ارسال شده است یا با مطلب مربوطه مرتبط نیست تایید نخواهد شد

mizbani.xyz
یکشنبه , 10 مارس 2019
پاسخ

ممنون اطلاعات ارزشمندی بود