» همه چیز درباره بلو بانک؛ آیا بلوبانک معتبر است؟ضربان آی تی | اخبار و آموزش در تکنولوژی و IT

در چند سال اخیر، بانک هایی در سراسر جهان امکان ارائه خدمات در بستر اینترنت و به صورت غیرحضوری را فراهم کردند که بانک های ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نبودند. البته در این بین بانک هایی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود، بانک هایی به صورت زیرشاخه ای افتتاح کردند، که به این پدیده نسبتا نوظهور “نئو بانک” گفته می شود.
حال امروز با شما هستیم که تجربیات خود در استفاده از بلوبانک را در اختیار شما قرار دهیم، تا شما انتخابی درست و دقیق‌تر برای انتخاب بانک خود داشته باشید.

در ایران نیز چند بانک اقدام به افتتاح نئوبانک‌هایی کردند که سبب شده بسیاری از کسانی که به دنبال افتتاح حساب و خدمات بانکی هستند از خدمات این نوع بانک‌ها استفاده کنند. یکی از این‌ها بلوبانک است. بلوبانک قدرت گرفته از بانک سامان است، بانک سامان جز بهترین و پیشرفته ترین بانک های جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود که توانسته با وجود تحریم های ظالمانه، بسیار خوش، ظاهر شود و با فعالیت های خود مشتریان خود را راضی نگهدارد.
داخل سایت رسمی بلوبانک نیز چنین آمده است که:(این پروژه‌ی نوین بانکی را در قالب شعبه مجازی متعلق به بانک سامان اجرا کند.) که این بانک در سال 1398 به دلیل جلوگیری از رفت وآمد مشتریان حضوری در بانک‌ها و از بین رفتن فرم های کاغذی و فرایندهای معمولی با قدرت از بانک سامان آغاز به کار کرده است.

 

افتتاح حساب در بلو بانک


همانطور که میدانید تمام مراحل افتتاح حساب بلوبانک به صورت مجازی و در اپلیکیشن انجام می شود. برای همین شما می بایست داخل تلفن همراه خود ابتدا اپلیکیشن بلوبانک را نصب کنید.

قبل از اقدام برای افتتاح حساب باید به موارد زیر دقت داشته باشید :


 • حداقل باید یک سیم‌کارت به نام شما باشد. سیمکارتی که در حین ثبت نام آن را وارد می کنید و پیامک های بانکی می خواهید به آن خط ارسال شود.

 • باید شناسنامه و یا کارت ملی (اگر کارت ملی ندارید، رسید ثبت نامی کارت ملی که دارای کد رهگیری است) را همراه خود داشته باشید جهت اسکن مدارک هویتی

 • بعد از عکس انداختن از مدارک خود و آپلود آنها، برای تایید احراز هویت، می بایست از چهره خود به صورت واضح فیلم برداری کنید و جمله ” من …… با پذیرش قوانین، در بلوبانک حساب باز می کنم.” را بگویید.

چنانچه مراحل فوق را به درستی انجام بدهید، افتتاح حساب شما با موفقیت انجام می شود و پیامکی مبنی برای افتتاح حساب شما از سوی بلوبانک ارسال می شود.

کسب درآمد از افتتاح حساب در بلوبانک


بلوبانک برای کسانی که در این اپلیکیشن بانک حساب افتتاح کنند یک هدیه درنظر گرفتند. برای اینکه از بتوانید از بلوبانک کسب درآمد کنید ابتدا باید افتتاح حساب شما نهایی بشود و اطلاعات شخصی شما نیز مورد تایید قرار بگیرد؛ سپس کدمعرفی برای شما در نظر گرفته می شود که به ازای هرکس که با کدمعرف شما داخل این نئوبانک حساب باز کند ۳۰ هزار تومان هدیه به حساب بلوبانک شما واریز می شود و می توانید به صورت آنی آن را برداشت کنید.
همچنین در موقع افتتاح حساب خود، کد MNEZFQ را در بخش کدمعرف خود قرار بدهید، ۵۰ هزار تومان به صورت شارژ اولیه افتتاح حساب، برای شما واریز می شود که می توانید آن را به صورت کامل به عنوان هدیه از طرف سایت ضربان آی تی برداشت کنید.

فعالسازی کارت


وقتی که ثبت نام شما در اپلیکیشن بلوبانک به پایان رسید، حساب شما نیز تایید شده است که میتوانید شماره حساب و شماره شبای حسابتان را داخل اپلیکیشن مشاهده کنید، برای فعالسازی بلوکارت خود نیز، پس از اینکه کارت خود را از مامور پست دریافت کردید، وارد برنامه بلوبانک بشوید و از قسمت “فعالسازی کارت” وارد بشوید و شماره کارتی که برای شما ارسال شده است را وارد کنید و سپس یک رمز چهار رقمی مبنی بر رمز اول کارتتان تنظیم کنید و سپس کارت شما فعال می شود و به راحتی قابل استفاده است.

برخی مزیت های استفاده از بلوبانک :


 • آنلاین و غیرحضوری بودن تمام پروسه افتتاح حساب

 • تغییر رمز اول و تنظیم تدابیر امنیتی حساب در اپلیکیشن

 • تنوع رنگ در بلو کارت‌ها به رنگ های: قرمز ، آبی و سبز

 • خروجی گرفتن آسان از گردش حساب خود

 • رایگان بودن اطلاع رسانی پیامکی (SMS)

 • امکان برداشت تمام نقدینگی خود از حساب بانکی

 • صدور و ارسال کارت بانکی به صورت رایگان و عدم نیاز به واریز اولیه در حساب

 • رابط کاربری بسیار عالی در اپلیکیشن بلو بانک و….

برخی از نکات منفی در بلوبانک :


بدیهی است که این نئوبانک، در کنار مزیت هایی که دارد، نکات منفی را نیز همراه است.

مثلا یکی از این‌ها، پشتیبانی و گفتگوی آنلاین آن است. در خود محیط اپلیکیشن بلوبانک، نمی توان به صورت مستقیم همانند سایر اپلیکیشن های خدماتی ایرانی، با کارشناسان این برنامه به گفتگو پرداخت؛ شما وقتی گزینه “گفتگوی آنلاین را لمس می کنید، به وسیله مرورگر پیش‌فرض به وبسایت بلوبانک هدایت می شوید، به همین سبب شما تاریخچه دقیقی از گفتگوهای پیشین خود با کارشناسان این اپلیکیشن ندارید.
دیگر نکته منفی، عدم امکان وام است، بسیاری از کسانی که در بانک‌ها و موسسات مالی حسابی باز می کنند و سرمایه خود را به دست بانک ها می سپارند، به دنبال وام های بانکی نیز هستند. اما متاسفانه در حال حاضر هنوز قابلیت وام در اپلیکیشن بلوبانک غیرفعال است.
همچنین افتتاح حساب و خدمات رسانی از این بانک تنها برای افراد حقیقی امکان‌پذیر است و در حال حاضر افراد حقوقی نمی توانند از این بانک استفاده کنند.

چگونه کارت مشکی رنگ بلوبانک را دریافت کنم؟


همانطور که اشاره کردیم، می توانید بلوبانک خود را به رنگ های قرمز، سبز و آبی سفارش دهید. جدیدا بلوبانک یک رنگ دیگر نیز به طیف های رنگ کارت های خود اضافه کرده که آن هم رنگ “مشکی” است. بسیاری از مشتریان این نئوبانک، به دنبال روش برای گرفتن این کارت هستند که باید بگوییم این کارت، مزیت خاصی از لحاظ کارایی ندارد و تنها تفاوت آن با سایر کارت های بلوبانک، رنگ آن است.
ولی اگر به دنبال آن هستید که کارت بلوبانک خود، مشکی باشد تنها راه آن این است که ۱۰نفر دوستانتان را باید با کدمعرف خود جهت افتتاح حساب در بلوبانک دعوت کنید تا بتوانید این رنگ را سفارش دهید تا برای شما به صورت رایگان ارسال شود.

آیا امکان صدور کارت برای شماره های غیر از ایران هست؟


متاسفانه در حال حاضر امکان خدمات‌رسانی این بانک برای افرادی که خارج از ایران هستند و شماره همراه غیر از ایران را دارند امکان پذیر نیست. ناگفته نماند که درحال حاضر اتباع نیز نمی توانند داخل آن عمل افتتاح حساب را انجام دهند.

 

نتیجه گیری :


در کل باید به شما بگوییم که بلوبانک معتبر است و می توانید با خیال راحت سرمایه خودتون رو در آنجا واریز کنید. همچنین در آینده‌ای نه چندان دور، نئوبانک های زیادی پا به عرصه خواهند گذاشت و چه بسا دیگر با وجود نئوبانک‌ها، شعبات بانک های فیزیکی رو بیاورند به نئوبانک‌ها و شاهد کاسته شدن بانک های فیزیکی شویم.

شما نیز می توانید تجربیات خود را درباره بلوکارت خود و فعالیت های بلوبانک در بخش نظرات و دیدگاه‌ها بنویسید تا دیگر کاربران محترم از آنها استفاده کنند. همچنین درصورت ایجاد سوال یا ابهام درباره این مطلب و بلوبانک نیز از این بخش می توانید اقدام کنید.

فرزاد شیرکوند

او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. علاقه زیادی به وردپرس دارد؛ او یکی از بنیان گذار ضربان آی تی است. وی چند سالی است در زمینه وردپرس و whmcs فعالیت می کند و درحال یادگیری زبان پایتون می باشد.

فرمت : apk حجم : 54MB منبع : ضربان آی تی
به این مطلب امتیاز دهید.
5 / 0
[ 0 رای ]
بازدید : - بار دسته بندی : آموزش ، کاربردی ، مقاله تاريخ : 8 ژانویه 2022 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • از ارسال نظرات که توهین به شخص یا رسانه و به سایت مثله آی تی است جدا خودداری کنید.
  • دیدگاهی که غیر از زبان فارسی ارسال شده است یا با مطلب مربوطه مرتبط نیست تایید نخواهد شد

Mohammad Mehdi
دوشنبه , 10 ژانویه 2022
پاسخ

سلام، مقاله بسیار خوبی بود؛ فقط یک سوال…
میخواستم ببینم موقع تحویل کارت حتما باید مدارک شناسایی رو به مامورپست نشون بدیم؟

فرزاد شیرکوند
فرزاد شیرکوند
دوشنبه , 10 ژانویه 2022
پاسخ

سلام محمد مهدی،
خیلی متشکرم، بستگی به مامور پست داره که کارت شناسایی بخواد یا نه!!!

Mehdi Heydari
سه شنبه , 11 ژانویه 2022
پاسخ

من از بلوبانک استفاده می کنم ولی ی مشکل خیلی اساسی داره اونم اینه که پشتیباناشون خیلی دیر جواب آدمو میدن جوری که آدم دیگه سرد میشه برای دریافت جوابش!!!!!!!